Ponad 4 tysiące pracodawców zgłosiło się do PUP po pożyczki

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixbay/_Alicja_

32-latek zaciągnął na swoją matkę 87 pożyczek na prawie 150 tysięcy złotych!

2021-06-25 13:07

Do ośmiu lat więzienia grozi 32-latkowi z Piły (woj. wielkopolskie), który przez ponad rok zaciągnął na dane swojej matki 87 pożyczek na łączną kwotę ponad 150 tys. zł. Mężczyźnie przedstawiono kilkadziesiąt zarzutów oszustwa – podała w czwartek policja.

Oficer prasowy pilskiej policji sierż. Wojciech Zeszot poinformował, że sprawą kilkudziesięciu pożyczek zaciągniętych na 64-letnią mieszkankę Piły zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. "Kobieta zgłosiła się do policjantów o pomoc, ponieważ dostawała coraz więcej ponagleń do zapłaty z różnych firm windykacyjnych, a sama nigdy nie zaciągnęła żadnej pożyczki" – podał.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.06.2021

Jak ustalili policjanci, 32-letni syn kobiety na jej prośbę wielokrotnie wykonywał przelewy z jej konta opłacając comiesięczne rachunki. "Będąc w posiadaniu jej pełnych danych oraz dostępu do konta bankowego zaciągnął na nią 87 pożyczek, których łączna wartość wyniosła blisko 150 tys. zł. Ponadto mężczyzna swoim działaniem wprowadził w błąd 19 firm kredytowych" – opisał Zeszot.

32-latkowi przedstawiono 87 zarzutów dotyczących osiągnięcia korzyści majątkowej przez wprowadzenie w błąd pożyczkodawcy. Za oszustwo grozi mu do ośmiu lat więzienia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: 32-latek zaciągnął na swoją matkę 87 pożyczek na prawie 150 tysięcy złotych!