4 sokoły wędrowne urodziły się na kominie poznańskiej elektrociepłowni! [WIDEO]

4 sokoły wędrowne przyszły na świat w Poznaniu
Autor: Veolia 4 sokoły wędrowne przyszły na świat w Poznaniu

Takie narodziny w Poznaniu zdarzają się niezwykle rzadko! Na kominie poznańskiej elektrociepłowni urodziły się aż cztery sokoły wędrowne. Jak czują się maluchy i jak wyglądają? Zobaczcie zdjęcia i nagrania z kamery, która je podgląda. Wszystko to prezentujemy Wam na naszej stronie internetowej.

Na kominie poznańskiej elektrociepłowni Karolin urodziły się cztery sokoły wędrowne. Informację tę przekazała spółka Veolia, która zarządza obiektem. 

Na naszej platformie lęgowej na kominie EC Karolin cztery sokoły przyszły na świat – są już w komplecie! Czekaliśmy na to z niecierpliwością. Rodzice – Maltanka i Velio bardzo dbają o swoje potomstwo. Pisklaki szybko rosną – warto patrzeć codziennie, jak się zmieniają

informuje Veolia i zachęca do odwiedzania strony https://peregrinus.pl/pl/poznan, gdzie można zobaczyć obraz z kamer zamontowanych na kominie. My prezentujemy Wam za to filmik, na którym widać moment narodzin ptaków, a także to jak wygląda ich karmienie. Naprawdę warto to zobaczyć. 

Małe sokoły urodziły się na kominie poznańskiej elektrociepłowni!

Sokoły wędrowne to gatunek średniego ptaka drapieżnego. Zasiedla on wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy. Szacuje się, że w całej Europie jest zaledwie około 700 par lęgowych. 

Szybkość, z jaką porusza się sokół w trakcie ataku na zwierzynę, zmierzył Ken Franklin w latach 90. Skoczył z ptakiem na dużej wysokości z samolotu i osiągnął prędkość 400 km/h. Uważa jednak, że mogłaby być ona jeszcze większa. 

QUIZ. Największe POLSKIE PRZEBOJE. Dokończysz refren?

Pytanie 1 z 15
„Jolka, Jolka, pamiętasz” to jeden z największych hitów Budki Suflera. Jak zaczynała się ta piosenka? Jolka, Jolka, pamiętasz…
Źródło: 4 sokoły wędrowne urodziły się na kominie poznańskiej elektrociepłowni! [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają