Amfiteatr w Starym Korycie Warty wymaga konserwacji

i

Autor: Biuletyn Miejski Poznań/UMP Amfiteatr w Starym Korycie Warty wymaga konserwacji

Amfiteatr wymaga regularnej konserwacji! Radny interweniuje!

2022-02-23 17:39

Amfiteatr w Parku Stare Koryto Warty jest w coraz gorszym stanie. Brakuje w nim wielu elementów, na co uwagę zwracają mieszkańcy oraz radni.

Amfiteatr w Starym Korycie Warty wymaga regularnej konserwacji - alarmują mieszkańcy i radni. Łukasz Kapustka z klubu Wspólny Poznań zaznacza, że oddany zaledwie kilka lat temu do użytku teren z roku na rok niszczeje.

Zniszczone ławki, powyrywane deski, napisy sprayem na murach. To miejsce staje się powoli mało atrakcyjne i jeśli nie zadbamy o nie teraz, to ubytki będą w przyszłości jeszcze większe.

Miasto odpowiada jednak, że Zarząd Zieleni Miejskiej monitoruje stan amfiteatru, a naprawy są zlecane na bieżąco. Urzędnicy rozważają między innymi nowe możliwości techniczne montażu siedzisk.

Musimy zabezpieczać środki także na modernizację tych obiektów, tak by w przyszłości ładne obiekty, cieszące się popularnością wśród mieszkańców, nie wymagały dużych nakładów finansowych.

W związku z częstymi dewastacjami i aktami wandalizmu miasto zwróciło się o pomoc do policji i straży miejskiej, by wzmocniono patrole w Starym Korycie Warty. W ubiegłym roku strażnicy interweniowali tam prawie 60 razy.​

Tak powstają pączki na tłusty czwartek
Źródło: Amfiteatr wymaga regularnej konserwacji! Radny interweniuje!