Mural

i

Autor: POSiR

Artyści zapraszają wszystkich do wspólnego malowania muralu na Golęcinie! "Pędzle w dłoń!"

2021-05-27 13:49

W tunelu pod ul. Niestachowską na Golęcinie rozpoczęły się prace związane z malowaniem muralu zaprojektowanego przez studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przez weekend na ściany zostanie naniesiony szkic, a we wtorek i środę 1 i 2 czerwca Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają chętnych poznaniaków do wspólnego malowania muralu.

Szkic według studenckich projektów naniesie na ściany tunelu specjalista od murali Łukasz Gierlak, który będzie czuwał również nad tym, by „kolorowanie” muralu przez mieszkańców przebiegało zgodnie z projektem.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego malowania i jednocześnie apelujemy o bezpieczne zachowanie – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – W trakcie akcji musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Jeśli chętnych do pomocy przy powstawaniu muralu będzie dużo, być może będzie trzeba poczekać na swoją kolej. Malujemy przez dwa dni, od godziny 10.00 do 20.00. Czasu i farb na pewno starczy dla wszystkich – uspokaja dyrektor POSiR.

Na ścianach tunelu pod ulicą Niestachowską powstaną dwie kompozycje. Po jednej stronie pojawią się motywy kojarzone z Sołaczem – m.in. park, mostki na Bogdance, łabędzie. Mural zdobiący przeciwną ścianę przypomni poznaniakom, że Golęcin to miejsce, w którym harmonijnie koegzystują sport i natura. Obok murali w tunelu pojawią się również kody QR. Po ich zeskanowaniu smartfonem będzie można obejrzeć zaprojektowane przez studentów animacje oraz dowiedzieć się nieco więcej o historii Sołacza i Golęcina.

Podczas prac związanych z malowaniem muralu w tunelu pod ulicą Niestachowską będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Samochody będą się poruszały w obu kierunkach, ale jezdnia w tunelu zostanie zwężona.

Murale były projektowane w ramach zajęć na UAP pod opieką wykładowców: Wojciecha Hoffmanna, Marcina Markowskiego, Mateusza Kokota i Grzegorza Myćki.

Raport z Anteny 27.05

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Źródło: Artyści zapraszają wszystkich do wspólnego malowania muralu na Golęcinie! "Pędzle w dłoń!"