Autobusy MPK Poznań

i

Autor: Poznan.pl Autobusy MPK Poznań

Komunikacja Miejska

Awantura w autobusie. Czy za nieprzyjemny zapach można wyprosić z pojazdu?

2023-03-29 10:22

W poniedziałek w internecie pojawił się film nagrany w poznańskim autobusie miejskim. Do pojazdu wsiadł mężczyzna, od którego czuć było nieprzyjemny zapach. Pomimo tego, iż miał ważny bilet pozostali pasażerowie zmusili go do opuszczenia pojazdu. Czy to dopuszczalne?

Nietypowy film pojawił się w poniedziałek w internecie z poznańskiego autobusu. Do pojazdu wsiadł mężczyzna, od którego pozostali pasażerowie wyczuwali bardzo niemiły zapach. Po zajęciu miejsca przez mężczyznę, współpasażerowie zaczęli zwracać mu uwagę, w dość dosadny sposób.

- "Czego nie rozumiesz? Masz wyjść ku**a bo śmierdzi w tym autobusie i ludzie nie mogą jechać przez ciebie, rozumiesz?. Pan wysiada, nikt nie może z panem jechać" - takie słowa słychać na filmie.

Mężczyzna odpowiedział na zaczepki, że ma bilet i ma prawo jechać autobusem. Pasażerowie zaczęli być agresywni wobec mężczyzny i pytali, czy wyjdzie sam, czy mają mu pomóc. Autobus nie ruszał tak długo, aż w końcu pasażer o specyficznym zapachu wysiadł z niego. 

Mężczyzna przesiadł się do innego autobusu, tam również spotkał się z pasażerem, który znowu nagrywał go telefonem i próbował wymusić na nim, żeby opuścił pojazd komunikacji miejskiej.

Regulamin przewozów nic nie mówi jednak o tym, jak dana osoba powinna pachnąć. Jest zapis o tym, że pasażerowie mają obowiązek stosować się do 'zasad współżycia społecznego'. Jakie jest wasze zdanie? Czy osoby które faktycznie nieprzyjaźnie pachną powinny korzystać ze zbiorowego transportu?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Źródło: Awantura w autobusie. Czy za nieprzyjemny zapach można wyprosić z pojazdu?