Betlejem Poznańskie będzie można odwiedzać także w święta!

Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia
Autor: Poznan.pl Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia

Tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego jest wyjątkowa, bowiem jarmark na placu Wolności będzie można odwiedzać również przez święta Bożego Narodzenia - aż do 26 grudnia. Na poznaniaków i gości w tym czasie czeka wiele atrakcji - konkursy z nagrodami, animacje cyrkowe, wspólne kolędowanie czy Christmas Party przy bitach znanych DJ-ów.

Na placu Wolności gości ponad 40 wystawców - nie tylko z Polski, ale całej Europy: Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Litwy. Do dyspozycji najmłodszych są dwie karuzele. Te wszystkie atrakcje czekają na poznaniaków i turystów aż do 26 grudnia. Jarmark będzie nieczynny tylko w Wigilię. 

Kiermasz handlowy to nie wszystko. Plac Wolności warto odwiedzić także ze względu na liczne atrakcje. Pierwszego dnia świąt (25 grudnia), w godz. 14-16 będzie tam można spotkać Gwiazdora, wraz z jego pomocnikami. Od godz. 16 do 18 na placu odbywać się będą cyrkowe animacje z użyciem ognia. Natomiast wieczorem, od godz. 19 do 22 na miłośników dobrej zabawy czeka Christmas Party. O nastrój do tańca zadba DJ 3. W sobotę, 25 grudnia jarmark bożonarodzeniowy na placu Wolności czynny będzie w godz. 14-22.

Atrakcje w ramach Betlejem Poznańskiego czekają także w niedzielę. O godz. 16 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział we wspólnym kolędowaniu. Nie trzeba być doświadczonym muzykiem, żeby wziąć udział w zabawie. W niedzielę zakupy na kiermaszu będzie można zrobić w godz. 14-20.  

Święta to także czas pomagania. Dlatego, w czwartek (23 grudnia) część dochodu z zakupu kolekcjonerskich szklanek z logo Betlejem Poznańskiego zostanie przeznaczone na Hospicjum Palium (na tę instytucję przekazane zostanie 3 zł z każdego sprzedanego naczynia). Cały czas można kupować także betlejemskie świeczki. Dochód z ich sprzedaży trafia do ośrodka opiekuńczo-leczniczego przy ul. Mogileńskiej. Dzień przed wigilią odbędzie się także ostatnie w tym sezonie Silent Disco.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jaki znak zodiaku mają celebrytki?

Pytanie 1 z 6
Jaki znak zodiaku ma Anna Lewandowska?
Źródło: Betlejem Poznańskie będzie można odwiedzać także w święta!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany