Stało się. Obowiązkowe szczepienia stają się faktem. To najbardziej surowe przepisy pandemiczne

i

Autor: EAST NEWS Stało się. Obowiązkowe szczepienia stają się faktem. To najbardziej surowe przepisy pandemiczne

Bez dawki przypominającej nasz certyfikat covidowy będzie ważny tylko przez 9 miesięcy!

2022-01-07 17:00

Nadal jednak wielu Wielkopolan jest sceptycznych wobec szczepień przeciwko COVID-19.

Tak jest między innymi w powiatach kaliskim, kolskim, ostrzeszowskim i gostyńskim. Tam niecałe 50 procent mieszkańców jest zaszczepionych. - powiedział nam Mikołaj Woźniak z NFZ

Zdecydowanie najgorzej pod względem gmin i to niemal od początku akcji szczepień przeciwko COVID-19 wypada gmina Brzeziny w powiecie kaliskim. Tam pełną dawkę przyjęło obecnie około 37 procent mieszkańców. 

Ale są też miejsca, w których było bardzo dużo chętnych, by się zaszczepić - na przykład w gminie Wronki. Tam zastrzyk przyjęło prawie 3/4 mieszkańców.

Najlepiej zaszczepionymi powiatami i miastami nadal są Poznań, gdzie zaszczepionych jest 72,5 procent mieszkańców, powiat poznański, gdzie ten współczynnik wynosi 64 procent i powiat szamotulski, gdzie również jest to blisko 64 procent. 

Warto przypomnieć, że w naszym regionie w pełni zaszczepionych jest niemal 60 procent mieszkańców. Nadal jest to drugi wynik w skali kraju. Wyprzedza nas tylko województwo mazowieckie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: Bez dawki przypominającej nasz certyfikat covidowy będzie ważny tylko przez 9 miesięcy!