Zaszczepić przeciwko grypie można się w najbliższy weekend (18-19 grudnia)

i

Autor: Poznan.pl Zaszczepić przeciwko grypie można się w najbliższy weekend (18-19 grudnia)

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie: bez kłucia i bez igieł!

2021-12-14 9:54

Już w najbliższy weekend w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych będzie można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie - bez kłucia i bez igieł. Szczepionka będzie wyjątkowa: donosowa. To propozycja dla dzieci i młodzieży od 9 do 18 roku życia, które mieszkają w Poznaniu. Rejestracja już ruszyła.

Rejestrować można się już od dziś (13 grudnia), w godz. 8 -15. Wystarczy zadzwonić do POSUM, pod numer telefonu:  514 006 070 lub wysłać mail na adres: [email protected].

Należy podać imię i nazwisko dziecka, numer pesel, adres zamieszkania i numer telefonu do opiekuna. Szczepienia przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców Poznania. Zapisy są koniecznie ze względu na bezpieczeństwo - dzięki nim można będzie uniknąć tłoku w poczekalni.

Zaszczepić można się w najbliższy weekend (18-19 grudnia) w godzinach 9-18 - oraz w tygodniu zgodnie z harmonogramem zarejestrowanych osób. Decyduje kolejność zgłoszeń w rejestracji.

Podawanym preparatem będzie donosowa szczepionka Fluenz Tetra firmy AstraZeneca. 

- To doskonała propozycja dla dzieci. Nie ma żadnych igieł, żadnego kłucia, którego nie lubią młodzi pacjenci. Szczepionka jest w formie spreju, którym psika się bezpośrednio do nosa. Cała procedura zajmuje krótką chwilę i jest całkowicie bezbolesna - - podkreśla Konrad Zaradny, dyrektor POSUM. 

Na miejscu, przed szczepieniem, pacjent otrzyma do wypełnienia ankietę dotyczącą zdrowia. Następnie odbędzie konsultację lekarską kwalifikującą do szczepień - będzie jej dokonywał lekarz pediatra. Rodzic lub opiekun prawny musi mieć ze sobą dowód osobisty (lub paszport) i książeczkę zdrowia dziecka (lub inny dokument zaświadczający historię zdrowia dziecka).

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Bezpłatne szczepienia przeciw grypie: bez kłucia i bez igieł!