Biała Sobota oraz sobotnie szczepienia na Naramowicach

Biała Sobota na Naramowicach
Autor: Poznan.pl Biała Sobota na Naramowicach

W najbliższą sobotę, 11 września Miasto Poznań wraz z lokalną radą osiedla zaprasza na Naramowice. Stanie tam mobilny punkt szczepień, zorganizowana zostanie także Biała Sobota. Z akcji skorzystać będą mogli nie tylko dorośli mieszkańcy osiedla, ale również dzieci i młodzież z poznańsk

Miasto Poznań wychodzi naprzeciw rodzicom, opiekunom oraz nauczycielom, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - i zaprasza do skorzystania z mobilnego punktu szczepień. Bez wcześniejszej rejestracji będzie można podejść na boisko Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na osiedlu Łokietka i zaszczepić się przeciw Covid-19. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, dzieci i młodzież będą szczepieni dwudawkowym preparatem firmy Pfizer, natomiast dorośli dostaną wybór między nim, a jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.

- Odnotowujemy niestety w Poznaniu pierwsze przypadki zachorowań wśród dzieci i młodzieży w szkołach, czego skutkiem jest wyłączenie z nauki stacjonarnej pozostałych uczniów. Apelujemy o skorzystanie z możliwości szczepień, które obecnie są jedyną i najlepszą formą skutecznego zabezpieczenia przeciw Covid-19 - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. - Otwieramy mobilny punkt dla uczniów, by maksymalnie ułatwić szczepienia młodszych poznaniaków. Sobota to dzień, w którym rodzice zwykle mogą towarzyszyć dziecku, a w przypadku wątpliwości także porozmawiać z obecnymi na miejscu lekarzami i uzyskać niezbędne informacje na temat szczepionek i ich działania.

Mobilny punkt szczepień na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na osiedlu Łokietka będzie czynny w godzinach 11 - 16. Ze względu na trwającą budowę trasy tramwajowej na Naramowice, rekomendujemy dojazd ulicą Łużycką od strony ulicy Stoińskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Biała Sobota daje możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich, przyczyniając się do zapobiegania rozwojowi chorób lub ich wczesnemu wykryciu. Uczestnicy będą też mogli złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny czy Kartę Seniora oraz dowiedzieć się więcej na temat zadań realizowanych przez Poznańskie Centrum Świadczeń i Centrum Inicjatyw Senioralnych. 

Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy i środków Rady Osiedla Naramowice, a realizatorem działań są organizacje pozarządowe koordynowane przez Fundację Wielkopolskie Wioślarstwo.

Źródło: Biała Sobota oraz sobotnie szczepienia na Naramowicach
Nasi Partnerzy polecają