W sobotę odbędzie się przedostatni bieg z cyklu City Trail

i

Autor: fot. City Trail W sobotę odbędzie się przedostatni bieg z cyklu City Trail

Biegowy weekend w Poznaniu!

2022-02-04 12:55

W najbliższy weekend będzie można w Poznaniu wziąć udział w kilku biegach i sprawdzić swoją formę. Zimowe starty to bowiem świetny sposób na przygotowanie się do pierwszych biegów na wiosnę, np. do poznańskiego półmaratonu zaplanowanego na 3 kwietnia.

W sobotę, 5 lutego, odbędzie się czwarty i zarazem przedostatni bieg z cyklu City Trail w sezonie 2021/2022. Jego trasa dla dorosłych liczy 5 kilometrów i prowadzi wokół jeziora Rusałka z metą przy plaży. Start tradycyjnie zaplanowano na godzinę 11:00. Wcześniej odbędą się biegi dzieci i młodzieży na dystansie od 300 metrów do 2 kilometrów - w zależności od kategorii wiekowej. 

Zapisy online na wszystkie biegi już się zakończyły, ale jest jeszcze możliwość zarejestrowania się w dniu zawodów od godziny 8:30. 

Szczegóły dotyczące rywalizacji na stronie cyklu.

Dzień po City Trailu, w niedzielę 6 lutego, w okolicach jeziora Rusałka odbędą się kolejne biegi. Tereny rywalizacji będą więc podobne, ale dystanse już trochę inne. Najmłodsi - w wieku od 3 do 5 lat - będą musieli pokonać 192,67 metrów. Nieco starsi - 6-7-latkowie - przebiegną dystans dwa razy dłuższy - 393 metrów. Dla dziewczynek i chłopców w wieku 8-9 lat przygotowano trasę liczącą 520 metrów. Ci z roczników 2010-2012 pobiegną 776 m. Dla najstarszej młodzieży - 13-15 lat - dystans będzie dłuższy, bo aż 2022 m. Każdy z biegów ma swoją specjalną nazwę, większość z nich nawiązuje do antyku, a liczba metrów nie jest przypadkowa. Są to, odpowiednio: Dromos, Leonidas, Hoplites, Olimpia i Pekin. Wszystkie biegi juniorskie odbędą się na bieżni stadionu na Golęcinie w godzinach 12:15 - 13:30 w seriach z podziałem na płeć i wiek. 

Dla dorosłych przygotowano dwa dystanse: Dolichos (nazwa nawiązuje do antycznego biegu, kiedy pokonywano 24 długości stadionu) na 4624,08 m oraz 12 km. W przypadku tego pierwszego oprócz biegaczy będą mogli w nim wystartować także uprawiający Nordic Walking. Start (10:05) i meta zlokalizowane będą na stadionie, a zawodnicy obiegają jeden raz jezioro Rusałka. 

Rywalizacja na dystansie 12 km rozpocznie się 5 minut wcześniej, o godz. 10:00. Uczestnicy po wybiegnięciu ze stadionu pokonają trzy okrążenia wokół Rusałki. 

Zapisy na 2. Poznański Bieg Otwarcia Igrzysk kończą się 3 lutego. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Żeby móc wystartować w powyższych biegach trzeba wnieść opłatę. Alternatywą mogą być cosobotnie darmowe rywalizacje na Cytadeli oraz w Lasku Marcelińskim i Lesie Dębińskim - Parkrun. W każdej z tych lokalizacji do pokonania będzie 5 kilometrów. Start punktualnie o 9:00. Więcej o Parkrun Cytadela, Parkrun Lasek Marceliński i Parkrun Las Dębiński.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Źródło: Biegowy weekend w Poznaniu!