Blisko 200 automatów paczkowych Poczty Polskiej pojawi się w Poznaniu i powiecie!

2020-12-07 15:27 DR
Automat paczkowy Poczty Polskiej
Autor: materiały prasowe Automat paczkowy Poczty Polskiej

Poczta Polska planuje uruchomić 2000 nowych automatów paczkowych do 2022 roku, w województwie wielkopolskim zostanie zamontowanych blisko 200 takich urządzeń.

W 35 powiatach województwa wielkopolskiego Poczta Polska postawi automaty paczkowe, które zbliżą liczbę punktów sieci odbioru do 1,4 tysiąca. Według wstępnych planów najwięcej nowych automatów paczkowych pojawi się w Poznaniu i powiecie poznańskim. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to odpowiedź na coraz popularniejsze w Polsce paczkomaty firmy InPost. 

To nagranie PRZERAŻA. Próbowała wejść do autobusu, mogła ZGINĄĆ! [WIDEO]

Poczta Polska informuje, że “stawia na intensywny rozwój ekologicznego, wygodnego oraz bezpiecznego sposobu nadawania i odbierania przesyłek”. 

Jednym z najważniejszych celów strategicznych jest udostępnienie klientom zewnętrznych automatów paczkowych. Mają pomagać w realizacji zamówień internetowych. Poczta planuje mieć ponad 20 tys. punktów odbioru przesyłek w sieci click & collect w 2022 roku

czytamy w komunikacie prasowym, który dotarł do naszej redakcji.

W założeniach Poczty Polskiej województwo wielkopolskie otrzyma prawie 200 nowych urządzeń. Obecnie Poczta dysponuje tutaj siecią ponad 1200 punktami odbioru przesyłek. Urządzenia pojawią się w pobliżu m.in. placówek pocztowych, przy marketach i galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych, na terenach spółdzielni mieszkaniowych.

Nasi Partnerzy polecają