Świąteczna Bimba Poznań 2020: Nie będzie przejazdów specjalnych! Kiedy wyjedzie na ulice?

2020-12-04 16:00 DR
Świąteczna Bimba 2020
Autor: MPK Poznań Świąteczna Bimba 2020

Świąteczna Bimba w Poznaniu wyjedzie na ulice, ale w tym roku będzie ona funkcjonowała w zmienionej formule. Zabraknie między innymi przejazdów specjalnych. Kiedy i gdzie będzie można się przejechać więc świątecznym tramwajem? Przeczytajcie więcej.

750 metrów łańcucha świetlnego, a na nim 7500 lampek ledowych! Ozdobiony światełkami tramwaj wyruszy na tory w Mikołajki, czyli 6 grudnia. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, formuła Świątecznej Bimby zostanie zmieniona. Nie będzie przejazdów specjalnych - przystrojony lampkami tramwaj  będzie kursował codziennie (a nie tylko w weekendy) na liniach, którymi na co dzień podróżują pasażerowie.

Ferie zimowe 2021 przesunięte na późniejszy termin? Premier jasno odpowiedział!

Tradycją było, że w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, na poznańskie tory wyjeżdża Świąteczna Bimba. W minionych latach był to ozdobiony światełkami historyczny tramwaj, na pokładzie którego przygotowywane były atrakcje na najmłodszych. Było wspólne kolędowanie, konkursy, prezenty…

Sytuacja epidemiczna wymusiła na nas zmianę formuły Świątecznej Bimby. Rezygnujemy z przejazdów specjalnych, ale nie chcemy pozbawić mieszkańców widoku rozświetlonego tramwaju zapowiadającego zbliżające się święta. Dlatego w tym roku Świąteczna Bimba będzie wozić pasażerów w codziennym ruchu pasażerskim

mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań. 

Świąteczna Bimba 2020: Kiedy i gdzie pojawi się tramwaj? 

Lampkami udekorowany został tramwaj Moderus Beta MF 02 AC. Od 6 grudnia będzie kursował po Poznaniu - codziennie, a nie tylko w weekendy - przewożąc pasażerów. W pełnej krasie będzie można zobaczyć go w godzinach porannych i popołudniowych – i na takie kursy będzie kierowany (6 grudnia Świąteczna Bimba pojawi się na linii 18, a w kolejnych dniach będzie przewozić pasażerów także na liniach 3, 11 i 17).

Świąteczna Bimba nie będzie jedyną atrakcją Poznania w okresie przedświątecznym. W tym samym czasie miasto – jak co roku - rozbłyśnie także innymi świątecznymi iluminacjami. Światełka pojawią się m.in. na części al. Niepodległości, ul. Królowej Jadwigi, na Moście Teatralnym i Dworcowym, al. Marcinkowskiego oraz wyremontowanym odcinku Świętego Marcina.

Przypominamy, że we wszystkich pojazdach, także w Świątecznej Bimbie, obowiązują limity pasażerów, należy też zakrywać – maseczką, przyłbicą, bądź fragmentem odzieży - usta i nos. W tramwaju ozdobionym światełkami będzie również obowiązywać taryfa biletowa ZTM.

Świąteczna Bimba w niedzielę, 6 grudnia 2020:

Linia 18

  • Odjazdy ze Starołęki o godz. 15.06, 16.46, 18.26, 20.06, 21.46
  • Odjazdy z Ogrodów o godz. 15.56, 17.36, 19.16, 20.56, 22.36
Nasi Partnerzy polecają