Schody na moście Dworcowym

i

Autor: Urząd Miasta Poznania

Schody na moście Dworcowym znowu otwarte! Rusza kolejny etap remontu

2020-12-04 12:00

Trwa remont mostu Dworcowego. Wiele prac dotyczy schodów. Przez kilka miesięcy te prowadzące na peron pierwszy były zamknięte. Teraz prace w tamtym miejscu są skończone. Pasażerowie będą mogli się tamtędy poruszać od poniedziałku. To jednak nie oznacza końca remontu.

Most Dworcowy przechodzi metamorfozę. Razem z chodnikiem zmieniają się schody prowadzące do peronów. Czas i używanie specjalnych środków w okresie zimowych mocno dały się im we znaki. Konieczna była wymiana stopni i zabezpieczenie schodów przed korozją. I tak prace sukcesywnie są prowadzone. Schody prowadzące do peronu pierwszego odzyskały dawny blask. Nowe elewacje z piaskowca zostały zaimpregnowane, tak by nie można było przylepiać na nich plakatów.

Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11

 - Takie same prace będą wykonywane teraz na schodach prowadzących na zachodnią stronę placu, by przez następne lata były wygodnym, bezpiecznym i estetycznym przejściem. Podobne zabiegi kończymy na schodach na peron 5, które niebawem zostaną udostępnione użytkownikom, a także - od początku listopada - na zejściu na peron 2.

QUIZ. Czy znasz te przedmioty do makijażu

Pytanie 1 z 7
Jak używamy popularnych gąbeczek do makijażu?

Mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Podróżni będą mogli z nich korzystać od poniedziałku.

7 grudnia ruszy także kolejny etap remontu. Tym razem będzie to demontaż schodów na zachodnią stronę placu, przylegającą do peronu 4.