Klony i róże przy ulicy Matyi. W mieście będzie bardziej zielono!

2020-12-04 11:51 marc
Jesienne nasadzenia zieleni przy ul. Matyi
Autor: ZDM Poznań

Torowisko tramwajowe przy ulicy Matyi już niebawem będzie bardziej kolorowe. Wszystko za sprawą nasadzeń 12 drzew oraz 240 sztuk róż i bylin. Już przyszłą wiosną i latem powinny zazielenić się i cieszyć oczy poznaniaków.

Szeroki, niezagospodarowany do tej pory pas rozdziału na ulicy Matyi pomiędzy torowiskiem, a jezdnią zamienił się w ostatnich dniach w urządzoną przestrzeń. Do tej pory było tutaj nudno i ponuro. Mieszkańcy sami zwracali uwagę na to, iż brakuje tutaj zieleni. Tej wszak w mieście zawsze mało, jednak w tym miejscu jest piękny teren aby takowej nasadzić.

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich posadzonych zostało 12 drzew – platany, klony, wiązy i ambrowce amerykańskie oraz 240 sztuk róż i bylin. Nasadzenia nie przykuwają dziś uwagi, bo dodatkowo zostały zabezpieczone matami na czas zimy, jednak już przyszłą wiosną i latem powinny się nie tylko zazielenić, ale również kolorowo zakwitnąć.

Przypomnijmy, iż to nie jedyne nasadzenia zieleni jakie miały miejsce w ostatnich dniach w Poznaniu.

Nasadzenia zieleni w rejonie Chwaliszewa zakończyły się kilka dni temu. Niewykorzystywane przestrzenie przy ulicy Chwaliszewo i placu Międzymoście zostały odbrukowane i zamienione w mini zieleńce. Dzięki temu już przyszłym roku będzie można podziwiać kwitnące tam byliny i trawy ozdobne. To nie jedyne drzewa jakie pojawiły się w tym rejonie Starego Miasta. Kolejne klony zostały posadzone na sąsiedniej ulicy Ewangelickiej (4 sztuki) i Mostowej (8 sztuk) na odcinku od ulicy Ewangelickiej do Wszystkich Świętych. Pojedyncze nasadzenia drzew miały również miejsce na ulicach: 23 lutego, Nowowiejskiego, Rybaki i alejach Niepodległości.

Fundacja AVI ratuje dzikie zwierzęta
Nasi Partnerzy polecają