Budowa ulicy Jawornickiej w Poznaniu

i

Autor: ZDM Poznań Budowa ulicy Jawornickiej w Poznaniu

Budowa chodnika na ul. Jawornickiej potrwa do połowy października

2021-07-29 11:16

Do połowy października potrwają prace przy budowie chodnika i ciągu pieszo - rowerowego na ul. Jawornickiej. Prowadzone są od rejonu skrzyżowania z ul. Grunwaldzką i częściowo obejmują także ul. Smardzewską.

Głównym celem jest poprawa warunków dojścia w rejon przystanków tramwajowych na ul. Grunwaldzkiej (rondo Skubiszewskiego) oraz dojazdu do powstającej drogi dla rowerów na tej ulicy.

Roboty budowlane rozpoczęły się przed 10 dniami. W ich trakcie wybudowany zostanie chodnik po południowej stronie ulicy, natomiast po północnej ciąg pieszo – rowerowy. Prace prowadzone są obecnie na poboczach, a wykonujący je skupiają się na przygotowaniu terenu pod ułożenie nowej nawierzchni. Gdy nastąpi ten etap będą mogły występować niewielkie wygrodzenia także na jezdni. Zgodnie z umową prace budowlane powinny zakończyć się w połowie października.

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustów?

Dzięki tej inwestycji okoliczni mieszkańcy zyskają wygodną i bezpieczniejszą drogę do przystanków, a tym samym do korzystania z tramwajów, czy też jednośladów. Idący w przeciwnym kierunku będą mogli szybciej dotrzeć do szkoły, przedszkola czy też sklepów położonych na i w rejonie os. Kopernika. Przewidywany koszt prac to około 340 tysięcy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Budowa chodnika na ul. Jawornickiej potrwa do połowy października