Mirosław Wieczór - burmistrz Wronek

i

Autor: YT/Wronecki Bazar Mirosław Wieczór - burmistrz Wronek

Burmistrz ratuje majątek gminy... przed urodzinowym tortem!

2021-11-29 13:15

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas ostatniej sesji rady gminy we Wronkach. Podczas posiedzenia radni zamówili tort jako gest wobec dziennikarki lokalnego portalu, który to obchodził urodziny. Burmistrz Wronek jednak tortem długo nie pozwolił się nacieszyć. Uznał on bowiem, iż to nielegalne wykorzystanie majątku gminy do prywatnych celów.

Podczas ostatniej sesji rady gminy we Wronkach doszło do niecodziennej sytuacji. Jedna z radnych postanowiła zamówić tort z okazji 7 rocznicy działalności jednego z lokalnych portali. Jednak sytuacja na tyle zdenerwowała burmistrza Wronek Mirosława Wieczóra, iż ten postanowił zrobić przerwę w obradach. - Proszę nie wykorzystywać tego majątku do prywatnych celów - oburzył się burmistrz na wieść, że tort ma być krojony i konsumowany w budynku należącym do gminy. Całe zamieszanie widać na nagranym przez redakcję Wroniecki Bazar filmie.

- Czy uzyskała pani zgodę dyrektora na promowanie swojej firmy we Wronieckim Ośrodku Kultury? Robi to pani bezumownie jako firma "Bazar Wroniecki". Wykorzystuje pani mienie gminne i panią radną do działalności prywatnej - - mówił o tortu burmistrz Wronek, zamówionym z okazji urodzin portalu. - Aż strach pomyśleć co by było, gdyby któraś z pań została tutaj burmistrzem, co byście na tym majątku sobie robiły. Na szczęście w tej chwili przestrzega się pewnych reguł. Nie wolno bezumownie wykorzystywać majątku, jeżeli firma chce wykorzystać salę do urodzin, to musi się zwrócić do dyrektora, taki jest regulamin tego ośrodka - dodał burmistrz.

Po sesji ukazały się oświadczenia.

- Jako zarządzający Wronieckim Ośrodkiem Kultury oświadczam, że nie wyrażałem zgody na imprezy towarzyszące XXXIX Sesji Rady Miasta i Gminy Wronki. Wroniecki Ośrodek Kultury działa dla i na rzecz mieszkańców Wronek, a do takich na pewno należą zgromadzenia władzy samorządowej. Dlatego udostępniliśmy salę domu kultury na kolejną sesję. W takiej sytuacji nie udostępniamy, ani nie wynajmujemy tej sali innym osobom. Organizowanie imprez okolicznościowych w czasie trwania sesji stawia WOK w kłopotliwej sytuacji. Nie powinno mieć to miejsca. Jednocześnie informuję, że podczas sesji osobą odpowiadającą za przebieg jest Przewodniczący Rady Miasta i to do niego należy dbanie o porządek sesji. WOK nie ma wpływu na to co się w czasie udostępnienia dzieje na sali. Sala domu kultury na sesje Rady Miasta i Gminy Wronki jest użyczana nieodpłatnie. Wynajmy na uroczystości są płatne. W tym przypadku użyczenie było bezpłatne, więc WOK nie ma podstaw do naliczania faktur. - napisał Michał Poniewski – Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury.

- Wykorzystanie przez Radną sesji i mównicy sesyjnej do uczczenia swojej prywatnej relacji z prywatnym portalem informacyjnym to zachowanie uwłaczające powadze Rady. Grupka zaangażowanych w to radnych dopuściła się prywaty. Publiczne obdarowywanie dziennikarza i właściciela agencji reklamowej tortem na sali sesyjnej jest dla mnie szokujące. - to z kolei oświadczenie Przewodniczącego rady miasta i gminy Wronki, Piotra Rzyskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Burmistrz ratuje majątek gminy... przed urodzinowym tortem!