Warta Poznań / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Warta Poznań / zdjęcie ilustracyjne

Coraz mniej wody w Warcie! Jest OSTRZEŻENIE IMGW!

2021-07-05 15:35

Coraz gorzej wygląda sytuacja hydrologiczna w Wielkopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczący suszy hydrologicznej w naszym regionie. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

W poniedziałek Warta przy moście św. Rocha ma zaledwie 141 cm głębokości. Nie jest to najniższy zanotowany wynik, ale sytuacja i tak nie jest dobra. Najniższy stan rzeki zanotowano ponad 30 lat temu. Wtedy wodowskaz pokazywał zaledwie 93 cm. 

Tymczasem IMGW ostrzega przed suszą hydrologiczną. 

W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach na terenie województwa wielkopolskiego, na obszarze przyrzecza Warty środkowej od Jeziorska do Noteci , Kanale Mosińskm i Drawie , spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ. Ostrzeżenia wydawane są w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w co najmniej 3 sąsiednich obszarach hydrologicznych (obejmujących grupę zlewni monitorowanych przez PSHM)

czytamy w ostrzeżeniu specjalistów. 

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Źródło: Coraz mniej wody w Warcie! Jest OSTRZEŻENIE IMGW!