Część poznańskich autobusów zostanie zezłomowana

i

Autor: MPK Poznań/M. Rudzki

Część poznańskich autobusów zostanie zezłomowana

2022-02-09 22:34

Nowe przychodzi, stare idzie na złom! 37 nowych elektrycznych autobusów zakupionych w ramach dofinansowania unijnego już jest w Poznaniu.

"Elektryki" kursują głównie na liniach prowadzonych przy gęsto zaludnionych osiedlach. Nowe pojazdy zastępują te wysłużone.

Mowa o Solarisach oraz MAN-ach. Obecnie MPK Poznań realizuje kasację pojazdów MAN Lion's City z 2005 roku.

Mówi Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań. Pojazdów, które zostaną zezłomowane, jest mniej więcej tyle, ile przybyło nowych egzemplarzy.

Jest to zgodne z polityką taborową, która zakłada, że pojazdy charakteryzujące się wyższymi standardami w zakresie emisji spalin czy też zastosowaniem bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych zastępują pojazdy wyeksploatowane i nieekologiczne.

Złomowanie starszych autobusów może nie podobać się fanom zabytkowej motoryzacji. W przyszłości takie pojazdy mogłyby być używane na przykład na liniach turystycznych. Jednak jak zaznacza MPK, przedsiębiorstwo nie ma możliwości, by z każdego modelu autobusów jeżdżących po Poznaniu zachować po jednym egzemplarzu.​ Zostawiane są tylko te najbardziej charakterystyczne.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Źródło: Część poznańskich autobusów zostanie zezłomowana