Czy jest szansa na toalety w Parku Rataje?

Park Rataje w Poznaniu
Autor: Poznan.pl

Czy w Parku Rataje jest szansa na toalety? Skarżą się na to mieszkańcy, którzy wychodzą tutaj na spacery. O tym, że jest to problem mówią także miejscy radni.

Radna Lidia Dudziak zwraca uwagę, że Park Rataje to bardzo rozległy teren, często oddalony od miejsca zamieszkania osób go odwiedzających, zwłaszcza seniorów, czy matek z małymi dziećmi, które przychodzą, aby spędzić w tym miejscu trochę czasu. Dlatego zdaniem Lidii Dudziak problemem jest brak toalet w tym parku i dlatego prosi o informacje, kiedy Miasto poprzez swoje jednostki zamierza zainstalować toalety.

W odpowiedzi wiceprezydent Bartosz Guss informuje, że budowa Parku Rataje była finansowana ze środków unijnych i jest objęta 5-letnią gwarancją (do końca 2023 roku). W czasie trwania gwarancji obowiązuje zakaz umniejszania powierzchni biologicznie czynnej Parku, co miało by miejsce w przypadku postawienia toalety na jego terenie.

Zarząd Zieleni Miejskiej zauważając problem i mając na względzie potrzeby osób korzystających z parku, pozytywnie zaopiniował projekt Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 "jeden, dwa - twój plac zabaw toaletę ma", w którym wnioskuje się o lokalizację toalety w Parku Rataje. Jeśli wykonanie projektu będzie możliwe ze środków PBO 2022, wówczas ZZM, w uzgodnieniu z jednostką go realizująca, rozważy optymalną lokalizację w miejscu przylegającym do Parku Rataje (nie objętym wnioskiem unijnym i spełniającym wymogi posadowienia takiego obiektu). Lokalizacja toalety powinna być akceptowalna przez użytkowników i jednocześnie nie może narazić Miasta na konieczność zwrotu środków unijnych wydatkowanych na jego budowę.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl