Ulica na Wildzie i Łazarzy opustoszały! Pomogło wprowadzenie SPP?

i

Autor: ZDM Ulica na Wildzie i Łazarzy opustoszały! Pomogło wprowadzenie SPP?

Czy mieszkańcy Wildy i Łazarza są zadowoleni z SPP?

2021-11-29 11:41

Mieszkańcy korzystający z ulic Łazarza i Wildy, na których działa SPP mogą wziąć udział w ankiecie, której celem jest sprawdzenie efektów wprowadzonych zmian. Badanie potrwa do końca roku.

Wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania na terenie Łazarza i Wildy wiązało się z licznymi zmianami w organizacji ruchu. Ich celem była nie tylko poprawa sytuacji parkingowej poprzez uporządkowanie parkowania. Równie istotne było zmniejszenie natężenia ruchu i podniesienie poziomu bezpieczeństwa na łazarskich i wildeckich ulicach. Służyć miały temu zmiany kierunków ruchu, wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości „Tempo 30”, czy też likwidacja nielegalnych miejsc postojowych, położonych zbyt blisko skrzyżowań i przejść dla pieszych.

LINK DO ANKIETY DOSTĘPNY TUTAJ

Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje na terenie Łazarza i Wildy od kilku miesięcy. Aby lepiej ocenić czy wprowadzone zmiany spełniły zakładane cele, ZDM zdecydował się zapytać o to użytkowników dróg. W związku z tym powstała ankieta skierowana do wszystkich, którzy na co dzień poruszają się ulicami Łazarza i Wildy: pieszych, kierowców i rowerzystów. Udział w badaniu mogą wziąć mieszkańcy obu osiedli, przedsiębiorcy prowadzący działalność na ich terenie, a także osoby z pozostałych części Poznania i z innych miast, które korzystają z łazarskich i wildeckich dróg.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Ankieta jest prowadzona w formie elektronicznej i potrwa do 31 grudnia 2021 roku. Kwestionariusz jest dostępny na podanej niżej stronie internetowej. Badanie jest całkowicie anonimowe, a udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania zajmuje od kilku do kilkunastu minut.

Źródło: Czy mieszkańcy Wildy i Łazarza są zadowoleni z SPP?