Lublin/Ukraina - wolontariat, pomoc bezdomnym i byłym więźniom

i

Autor: Zdjęcie ilustracyjne

Czy Poznań jest gotowy do pomocy Ukrainie?

2022-02-22 11:28

Radna Lidia Dudziak pyta w interpelacji jak Poznań jest przygotowany na przyjęcie obywateli Ukrainy w razie konfliktu wojennego w tym kraju.

Lidia Dudziak wskazuje, że wizja konfliktu zbrojnego na Ukrainie zmusza do myślenia o przygotowaniu się na przyjęcie uchodźców szukających schronienia w naszym kraju, również w Poznaniu. Prosi o informacje jakie plany w związku z tym ma prezydent Miasta i gdzie planuje ewentualni umieścić obywatelu Ukrainy, gdyby szukali w Poznaniu schronienia. Na portalu społecznościowym prezydent Poznania deklarował, że takim miejscem mógłby być teren byłego ośrodka szkolenia policji w Kiekrzu. Radna interesuje się w jakim stanie technicznym jest ośrodek. Czy trzeba będzie go przystosować i w związku z tym jakie są planowane wydatki z budżetu miasta na te działania? Lidia Dudziak pyta również jakie działania dla ochrony mieszkańców Poznania planują władze Miasta.

Urząd Miasta potwierdza, że obiektem wyznaczonym do tymczasowego zakwaterowania cudzoziemców jest były ośrodek policyjny z siedzibą przy ul. Chojnickiej 35 w Poznaniu. Wskazany ośrodek jest obiektem wyłączonym z użytkowania i obecnie analizowane są możliwości finansowe i techniczne, w celu przygotowania obiektu na ewentualne przyjęcie uchodźców.

Natomiast w ramach działań osłonowych na wypadek konfliktu na Ukrainie, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa realizuje następuje czynności: monitorowanie sytuacji i stały kontakt z przedstawicielami Wojewody Wielkopolskiego; analiza i weryfikacja procedur zawartych w Planie Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Poznania; pozostawanie w stałej gotowości do powołania posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Poznania; weryfikacja bazy schronów znajdujących się na terenie miasta.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Czy Poznań jest gotowy do pomocy Ukrainie?