Autobus ZTM

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Autobus ZTM

Doładowania PEKA za plastikowe butelki! Młodzieżowi radni złożyli wniosek!

2022-01-03 16:42

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania chce, by w mieście pojawiły się punkty wymiany plastikowych butelek na doładowania PEKA.

Doładowania PEKA w zamian za oddawanie plastikowych butelek! Młodzieżowa Rada Miasta Poznania chce, by w Poznaniu pojawiły się punkty, w których można oddawać zużyte plastikowe butelki i zyskać dzięki temu doładowanie t-portmonetki na przejazdy komunikacją miejską.

Im więcej poznaniaków i poznanianek będzie się przesiadać na komunikację zbiorową, tym bardziej miasto zaplusuje pod względem ochrony środowiska

a oprócz tego we właściwy sposób pozbędziemy się plastiku - mówi Aleksandra Sroka z Młodzieżowej Rady Miasta Poznania. Do Urzędu Miasta wpłynął już wniosek o to, by miasto sfinansowało przedsięwzięcie.

W takich kanałach nieformalnych spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem tego pomysłu, ale czekamy na spotkanie oficjalne, gdzie omówimy wszystkie szczegóły.

Pomysł powstania punktów wymiany butelki na doładowania PEKA pojawił się w POznaniu już trzy lata temu. Wtedy jednak władze miasta uznały, że realizacja go nie jest możliwa.

Tańczące z promocjami 03.01.2022
Źródło: Doładowania PEKA za plastikowe butelki! Młodzieżowi radni złożyli wniosek!