pług, piaskarka, zima

i

Autor: Mariusz Grzelak

Drogowcy szykują się do akcji "ZIMA"! "Nie sypmy soli na chodniki"

2021-11-19 16:03

Zarząd Dróg Miejskich apeluje do właścicieli prywatnych posesji oraz spółdzielni mieszkaniowych, by nie posypywać solą chodników w trakcie odśnieżania. Drogowcy już przygotowują się do tegorocznej edycji akcji "ZIMA"

Pomimo wciąż panującej jesiennej aury, drogowcy już od miesiąca przygotowują się do akcji "ZIMA". W tym roku śnieg nie zaskoczy drogowców - mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Te dyżury całodobowe prowadzimy, sprawdzamy prognozy pogody, jesteśmy czujni, nie mamy własnego sprzętu, ale mamy zakontraktowane firmy, które na nasze zlecenie będą odśnieżały ulice.

Drogowcy przypominają, by pozbywając się śniegu z chodników, najpierw odgarniać go łopatą, a następnie posypywać chodniki piaskiem. Soli powinniśmy używać tylko w ostateczności, ponieważ ta niszczy przydrożną zieleń. By ją chronić, ZDM montuje już specjalne maty słomiane.

To są maty, które mają uchronić roślinność przydrożną, czyli krzewy, glebę przed zasoleniem, aerozolem solnym, który wzbijają przejeżdżające samochody.

Zakaz posypywania chodników solą obowiązuje na chodnikach, placach czy drogach rowerowych, którymi zarządza miasto. Urzędnicy apelują, by właściciele prywatnych posesji oraz spółdzielnie mieszkaniowe również nie stosowali soli podczas odśnieżania.

Energylandia stroi się na święta. 26 listopada odbędzie się huczne odpalenie wielkiej choinki
Źródło: Drogowcy szykują się do akcji "ZIMA"! "Nie sypmy soli na chodniki"