Drzewa i tysiące nowych roślin pojawiło się przy alei Wielkopolskiej

17 drzew i ponad 4000 nowych roślin pojawiło się przy alei Wielkopolskiej. Jest też nowa ekologiczna nawierzchnia, ławki i kosze na śmieci
Autor: Poznan.pl ZZM Poznań

17 drzew i ponad 4000 nowych roślin pojawiło się przy alei Wielkopolskiej. Jest też nowa ekologiczna nawierzchnia, ławki i kosze na śmieci.

Pierwsi spacerowicze zauważyli już zmiany przy alei Wielkopolskiej.  Szpaler drzew uzupełniony został 17 kasztanowcami białymi, a między nimi znalazło się ponad 3000 roślin. Wiosną rozkwitnie tam barwinek. Pojawiło się tam również ponad 1000 traw, wydmuchrzycy. To odporny i trwały gatunek, który wypełni przestrzeń wokół drzew i krzewów, co stworzy w tym miejscu oryginalną kompozycję roślinną.

Prace objęły rekultywację 4794 m2 ścieżki. Nawierzchnia wykonana została z naturalnego kruszywa. To ekologiczne rozwiązanie, które w pierwszych latach wymaga szczególnej konserwacji. Zarząd Zieleni Miejskiej okresowo będzie ją zagęszczać, co ostatecznie ma wpłynąć na jej stabilizację. To naturalne podłoże przepuszcza wodę z opadów, jednak w czasie, kiedy grunt jest zamarznięty i przepuszczalność jest znacznie ograniczona, nawierzchnia może sprawiać wrażenie "grząskiej". Plastyczność jest naturalną cechą tego ekologicznego podłoża.

Prace projektowe rozpoczęły się w 2019 roku. Przebudowa zakończyła się ostatecznie pod koniec 2021 roku. Koszt inwestycji wraz z projektem wyniósł ponad 740 tys. złotych. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Źródło: Drzewa i tysiące nowych roślin pojawiło się przy alei Wielkopolskiej
Nasi Partnerzy polecają