Dwa nowe wierzchowce dołączyły do poznańskiej policji

Nowe konie na służbie w poznańskiej policji
Autor: Poznań Policja

Do Ogniwa Konnego poznańskiej komendy dołączyły dwa nowe wierzchowce. JEGR i ROSMAN bo właśnie o nich mowa są w stajni w Żydowie od kilku tygodni. To jednak nie koniec niespodzianek. Grono koniarzy zyskało również nowego jeźdźca. Ich szeregi zasilił st. sierż. Mateusz Czajkowski z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym.

Czternaście - tyle obecnie koni znajduje się Ogniwie Konnym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Od miesiąca w stajni w Żydowie stacjonują dwa młode, nowe wierzchowce. To Jegr – polski koń sportowy, który jest u nas od miesiąca, oraz Rosman - koń śląski, który przyjechał do nas w zeszłym tygodniu. Obydwa są młode, mają zaledwie 3 lata. Podstawą przyjęcia ich do Policji był wymóg, aby były zdrowe. Tak więc, te dwa wspaniałe zwierzęta przeszły pozytywnie wszystkie specjalistyczne, szczegółowe badania weterynaryjne.

Obecnie jeźdźcy zapoznają się z nimi. Karmią marchewkami i uczą ich wszystkiego od podstaw. Jak przyznaje sama kierownik Ogniwa asp. Agnieszka Idczak-Mazur są to młode konie, które w pierwszej kolejności muszą zostać zajeżdżone, a później będą szkolone do atestacji, czyli pierwszego i najważniejszego egzaminu. Jego pozytywny wynik sprawi, że będą mogły wraz ze swoimi jeźdzcami patrolować miejskie ulice oraz tereny zielone.

Zarówno konie, jak i ich jeźdźcy uczą się cały czas. Raz zdobytą umiejętność, utrwalają na systematycznych treningach. To niewątpliwie bardzo wymagająca służba, którą pełnią prawdziwi pasjonaci. Policjanci o wielkich sercach i jeszcze większym zamiłowaniu do zwierząt.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Dwa nowe wierzchowce dołączyły do poznańskiej policji
Nasi Partnerzy polecają