Zawalony dach w hali sportowej

i

Autor: KWP Poznań Zawalony dach w hali sportowej

Dyrektorka szkoły o hali sportowej, w której zawalił się dach: DACH SPADŁ TUŻ ZA NAMI!

2021-06-23 15:35

Jednym z najpoważniejszych zdarzeń podczas ogromnej nawałnicy, która przeszła we wtorek nad Poznaniem było zawalenie się dachu w oddanej niedawno do użytku hali sportowej na osiedlu Pod Lipami. Jeszcze chwilę przed zdarzeniem były tam dzieci. To cud, że nikomu nic się nie stało… Dyrektorka szkoły opisuje szczegółowo całe zdarzenie. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Dach zawalił się w oddanym do użytku w sierpniu ubiegłego roku obiekcie. Mieszkańcy już od dawna zgłaszali, że nawet podczas mniejszych opadów na dachu zbiera się woda. Wtorkowej nawałnicy jednak dach nie wytrzymał. 

Dyrektorka Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego na osiedlu Pod Lipami, Danuta Mikołajczak rozmawiała z dziennikarzami TVN24. Mikołajczak informację o przeciekającym dachu dostała informację od innych osób. Poszła to sprawdzić. Na miejscu były dzieci, które przygotowywały się do zajęć i biegały po korytarzu. 

Na podłodze było coraz więcej wody, więc dyrektorka poprosiła nauczycieli o zebranie grup dzieci, którymi się opiekowali. 

 Kiedy poszłam obejrzeć wszystkie segmenty sali, gdzie już leciało i było bardzo mokro, to już były sekundy. Nie wiem, jak szybko biegłam, ale powtarzałam tylko: "ewakuacja!". Nauczyciele bardzo sprawnie wyprowadzili dzieci, my jeszcze się odwróciliśmy i zobaczyliśmy, czy wszystko jest okej, a dosłownie kilka sekund za nami - zdążyliśmy wejść do łącznika, był z nami jeden trener - spadł dach

opisuje Danuta Mikołajczak. 

Poznań ZALANY! Ogromna nawałnica przeszła przez miasto!

Sprawę zawalonego dachu zbada specjalna komisja pod nadzorem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Osobne śledztwo w tej sprawie ma też przeprowadzić prokuratura. Więcej o tym pisaliśmy już na naszej stronie internetowej. 

QUIZ. Kultowe cytaty z "Misia"! Zdobycie 10/10 punktów to wielka sztuka

Pytanie 1 z 10
Panie! Tu nie jest salon damsko-męski! Tu jest kiosk RUCH-u! Ja tu ... mam!
Źródło: Dyrektorka szkoły o hali, w której zawalił się dach: DACH SPADŁ TUŻ ZA NAMI!