Zostało doświetlone przejście dla pieszych przy ul. Za Cytadelą w pobliżu dwóch szkół przy ul. Brandsteattera

i

Autor: ZDM Poznań Zostało doświetlone przejście dla pieszych przy ul. Za Cytadelą w pobliżu dwóch szkół przy ul. Brandsteattera

Dzięki oświetleniu będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

2021-11-03 7:47

Dodatkowe oświetlenie "zebr", poprawiające bezpieczeństwo pieszych pojawiły się na Winogradach, Naramowicach i Głuszynie.

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych poprzez zwiększenie widoczności przechodniów to jedno z najważniejszych zadań realizowanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Każdego roku dodatkowe oświetlenie jest instalowane przy pasach wskazanych przez Miejskiego Inżyniera Ruchu na podstawie rekomendacji radnych miejskich i osiedlowych. W tym roku na doświetlenie przejść przeznaczona została kwota ponad 465 tysięcy złotych.

Wiosną tego roku informowano o przetargach na wykonanie doświetleń. Teraz dobiegają końca prace związane z ich montażem. W ostatnim czasie uruchomione zostało dodatkowe oświetlenie przy pięciu przejściach dla pieszych. Znajdują się na ul. Za Cytadelą przy skrzyżowaniu z ul. Brandstaettera, na ul. Naramowickiej przy skrzyżowaniu z ul. Widłakową oraz na Głuszynie, gdzie doświetlono trzy "zebry" (przy ul. Głuszyna 127, przy przystanku MPK "Głuszyna - OSIR" oraz przy ul. Sypniewo 32, obok pętli autobusowej).

Koszt instalacji doświetleń w wymienionych miejscach wyniósł łącznie ponad 180 tysięcy złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dzięki oświetleniu będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych