Poznań

i

Autor: UMP/mat.pras. Panorama Poznania

Dziś startuje Wielkopolski Poznański Tydzień Tolerancji!

2021-11-15 8:17

To już trzecia edycja tego wydarzenia. Tydzień Tolerancji rozpocznie się 15 listopada i potrwa do niedzieli, 21 listopada. To wyjątkowy czas, w którym poznaniacy nie tylko słowami, lecz także czynami pokazują, że stolica Wielkopolski jest miastem otwartym, tolerancyjnym i wrażliwym na sprawy społeczne.

Jak podkreślił prezydent miasta Jacek Jaśkowiak, Poznański Tydzień Tolerancji jest czasem, w którym poznaniacy udowadniają, że stolica Wielkopolski jest otwarta, tolerancyjna i wrażliwa na sprawy społeczne.

"Otwartość i akceptacja dla różnorodności oraz respektowanie praw człowieka to wartości, o których nie można zapominać. Szacunek należy się każdemu człowiekowi, niezależnie od jego poglądów, wyznania, wieku, płci, stopnia sprawności, koloru skóry, orientacji seksualnej czy pochodzenia. Tydzień Tolerancji przypomina nam, że trzeba aktywnie przeciwdziałać przemocy motywowanej stereotypami i uprzedzeniami" – powiedział Jaśkowiak.

Na trwające cały tydzień przedsięwzięcie złoży się 30 wydarzeń. W poniedziałek zaplanowano m.in. debatę "Jak budować różnorodne zespoły" z udziałem przedstawicieli sektorów samorządowego, pozarządowego i biznesu.

Zaplanowano m.in. organizowaną przez Centrum Badań Migracyjnych konferencję dla kadry pedagogicznej "Po pierwsze tolerancja", wykład i dyskusję na temat kultury Romów czy debatę "Zjawiska niepożądane- jak eliminować zwroty i wyrazy dyskryminujące".

Stowarzyszenie Reformowanych Katolików przygotowało dla studentów dziennikarstwa i dziennikarzy warsztaty o tym, jak budować przekaz medialny dotyczący mniejszości wyznaniowych i grup społecznych narażonych na dyskryminację.

Fundacja Tęczowe Rodziny będzie gospodarzem spotkania pt. "O LGBT po angielsku". W programie znalazła się też dyskusja "Prawa i swoboda człowieka a Tora" i wykład "Sens życia & Miłość w spektrum autyzmu".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

LEL, SWAG i YOLO- czyli jak dobrze znasz młodzieżowy slang!?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od łatwych pytań. Co oznacza słowo FEJM?

We wtorek, w Międzynarodowym Dniu Tolerancji, w Polskim Teatrze Tańca odbędzie się "Rozmównica" z udziałem społeczników działających na rzecz równości i różnorodności.

Program Poznańskiego Tygodnia Tolerancji uzupełniają pokazy filmowe, wystawy, dyskusje prezentacje oraz kampania społeczna pt. Przedszkola i szkoły pełne szacunku.

Źródło: Dziś startuje Wielkopolski Poznański Tydzień Tolerancji!