Dzwony w poznańskich kościołach biją zbyt głośno?

Dzwon
Autor: Archidiecezja Poznańska

W ostatnich dniach głośno w Poznaniu zrobiło się o kościele dzwony. I głośno zrobiło się całkiem dosłownie ponieważ okazuje się, iż dzwony w niektórych kościołach biją zbyt głośno. Parafię zobowiązane będą więc aby biły one ciszej.

Już latem zrobiło się głośno o kościele św. Ojca Pio przy ulicy Wańkowicza. Mieszkańcy okolicy skarżyli się wówczas, iż dzwony biją za głośno, a robią to co godzinę przez cały tydzień. Proboszcz już kilka miesięcy wcześniej tłumaczył, że głośność zmniejszono, a dodatkowo dzwony biją rzadziej. Mimo to osoby, którym hałas przeszkadza, zawnioskowały do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o zbadanie sprawy. W tym wypadku jednak nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Przy normie 55 decybeli stwierdzono hałas na poziomie 49,4 dB, a przy normie 50 dB - hałas na poziomie 49,7 dB. W tym wypadku wszystko jest więc w granicach normy.

Jednak to nie koniec, ponieważ na podobny problem skarżą się mieszkańcy na Jeżycach. Chodzi dokładnie o kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana zlokalizowany przy ulicy Kościelnej. Jak informuje Gazeta Wyborcza, tutaj także mieszkańcy zwrócili się z podobnym problemem. W tym wypadku także doszło do kontroli. I tym razem jednak normy zostały już przekroczone o trzy decybele. W tym wypadku parafia zobowiązana jest ściszyć dzwony, aby dźwięk mieścił się w granicach normy. Poza tym parafia raz na dwa lata parafia będzie musiała na własną rękę kontrolować poziom hałasu generowany przez dzwony.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Źródło: Dzwony w poznańskich kościołach biją zbyt głośno?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany