Ehulajnogi cieszą się dużą popularnością wśród poznaniaków

2023-01-27 1:44 A.N
Hulajnogi elektryczne w Lublinie cieszą się sporym powodzeniem
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Sporo mieszkańców jeździ nimi niezgodnie z przepisami. Przypominamy najważniejsze zasady.

Hulajnogą poruszamy się drogą dla rowerów lub pasem ruchu dla rowerów z prędkością do 20 km/h lub jezdnią, na której maksymalna prędkość to 30 km/h.

- mówi Anna Nowaczyk z poznańskiej straży miejskiej i dodaje, że w wyjątkowych sytuacjach można jeździć hulajnogą po chodniku. Jednak z odpowiednią prędkością, czyli zbliżoną do pieszego. Warto pamiętać, że na chodniku pieszy ma zawsze pierwszeństwo.

Hulajnoga elektryczna to pojazd jednoosobowy. Za przewożenie osób grozi mandat karny w wysokości trzystu złotych za każdą dodatkową osobę. Bardzo dużo osób o tym albo nie wie, albo zapomina, albo nie jest świadomym.

Za porzucenie hulajnogi na chodniku, w sposób który przeszkadza w przejściu, grozi mandat w wysokości stu złotych. Tyle samo zapłacimy za zaparkowanie przy pasach. A za zbyt szybką jazdę 300 złotych.

Pamiętajmy, jeśli w pobliżu nie ma specjalnych parkingów, ehulajnogę trzeba zaparkować na chodniku, równolegle do jezdni przy budynkach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Ehulajnogi cieszą się dużą popularnością wśród poznaniaków
Nasi Partnerzy polecają