Fotoradar na Hetmańskiej: kilkaset mandatów w niecały miesiąc!

i

Autor: ZDM Poznań

Fotoradar na Hetmańskiej: kilkaset mandatów w niecały miesiąc!

2022-01-19 9:31

Ograniczenie prędkości zmieniło się, a przyzwyczajenia pozostały. W niecałym pierwszym miesiącu funkcjonowania fotoradaru na Hetmańskiej zanotowano kilkaset wykroczeń.

Mimo że odcinek między Kolejową a Dmowskiego w ciągu dnia jest mocno zatłoczony, urządzenie monitorujące prędkość przyłapało na zbyt szybkiej jeździe wielu kierowców.

Przy pomocy fotoradaru zamontowanego w Poznaniu przy ulicy Hetmańskiej zarejestrowano dotychczas 720 naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Średnio kierujący nie stosowali się tam do limitu prędkości przekraczając prędkość o 21 km/h.

powiedział nam Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Mimo tych wykroczeń, wpływ fotoradaru na kierowców widzą przedstawiciele rady osiedla. Zdają sobie także sprawę, że nie rozwiązuje on wszystkich problemów.

Nie mamy żadnych informacji, żeby na łazarskim odcinku ulicy Hetmańskiej, od czasu zamontowaniu fotoradaru, doszło do jakiegoś wypadku, więc póki co jest bezpieczniej. Mamy oczywiście świadomość tego, że ten jeden fotoradar nie rozwiąże nam wszystkich problemów związanych z bezpieczeństwem.

dodał w rozmowie z nami Andrzej Janowski z Rady Osiedla Święty Łazarz. Przypomnijmy, aby poprawić bezpieczeństwo na Hetmańskiej, od Rolnej do Dmowskiego, w zeszłym roku zmieniła się dopuszczalna prędkość - z 70 na 50 km/h.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to:
Źródło: Fotoradar na Hetmańskiej: kilkaset mandatów w niecały miesiąc!