"Głupio się nie szczepić" - miasto Poznań stworzyło piosenkę o szczepieniu!

Miasto Poznań przygotowało piosenkę promującą szczepienia
Autor: Poznan.pl Miasto Poznań przygotowało piosenkę promującą szczepienia

Miasto Poznań rozpoczęło kampanię społeczną propagującą szczepienia: "Głupio się nie szczepić". Jej pierwszą odsłoną jest piosenka, do której nakręcony został klip z udziałem poznańskich artystów. Od poniedziałku można go zobaczyć w internecie.

Materiał video został nagrany w centrum Poznania. Wzięła w nim udział grupa artystów i artystek związana z poznańskimi teatrami offowymi. Aktorzy i aktorki przebrani są w kolorowe dmuchane kule, przypominające wirusy. W tych niewygodnych strojach próbują normalnie funkcjonować w mieście: w parku, w kawiarni, w tramwaju - co im ewidentnie wychodzi... głupio. 

- Kluczowym momentem filmu jest pojawienie się medyka, który zmienia rzeczywistość wygłupiających się osób i ułatwia im codzienne funkcjonowanie - mówi Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta UMP - W tle słychać refren piosenki: "można robić głupie rzeczy, lecz najgłupiej się nie szczepić". Od tej pory bohaterowie filmu mogą swobodnie iść do ulubionej kawiarni i stanąć w kolejce po lody. Mogą też bez przeszkód wpaść sobie w ramiona przed poznańską Operą.

Na koniec klipu pojawia się plansza informacyjna, dzięki której można dowiedzieć się, jak najłatwiej zapisać się na szczepienie w stolicy Wielkopolski. Można to zrobić m.in. dzwoniąc na infolinię Poznań Kontakt (nr. tel. 61 646 33 44).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Poza działającym przy stadionie Poznańskim Punktem Szczepień Powszechnych, Miasto sukcesywnie uruchamia Mobilne Punkty Szczepień, w których bez kolejki i wcześniejszych formalności związanych z rejestracją, można zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. 

Najbliższa okazja, by skorzystać z oferty punktu będzie podczas koncertów "Letnie Brzmienia" przy Starym Browarze, w dniach 27 - 28 sierpnia oraz 29 sierpnia podczas koncertu nad Wartą.

Źródło: "Głupio się nie szczepić" - miasto Poznań stworzyło piosenkę o szczepieniu!
Nasi Partnerzy polecają