Kibice podczas meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze

i

Autor: Michał Mijalski

Sport

Ile Lech Poznań zarobił w tym sezonie? Kwota robi wrażenie!

2023-05-30 10:02

Lech Poznań ma za sobą udany sezon, na pewno pod względem finansowym. Udział w europejskich pucharach dostarczył do budżety krocie, do tego dochodzą inne pokaźne wpływy. Ile więc Lech Poznań zarobił w sezonie 2022/2023?

Lechici od niedzieli są na urlopach, do treningów wrócą 26 czerwca. Teraz czas na odpoczynek i podsumowania. A jest co podsumowywać, szczególnie w kwestii finansowej. Okazuje się, iż Lech Poznań w sezonie 2022/2023 zarobił naprawdę dużo. Ile dokładnie?

W zeszłym sezonie na konto Lecha Poznań - za samą grę w lidze - wpłynęło dokładnie 28 660 178 złotych. W tym sezonie kwota ta będzie znacznie wyższa.

Według wyliczeń Jakuba Szlendaka z portalu Goal.pl ekipa z Bułgarskiej w tym sezonie ligowym będzie mogła liczyć na wpływ w wysokości blisko 23,5 mln złotych. Jednak mówimy tutaj o kwocie za mecze ligowe. Bank został rozbity w przypadku europejskich pucharów. Tutaj Lech zarobił ok. 8 mln euro, co w przeliczeniu po obecnym kursie daje kwotę 36 milionów złotych. W obu wypadkach są to kwoty w które nie wlicza się przychód z dnia meczowego. W przypadku meczów w europejskich pucharów te kwoty także były imponujące.

Za ten sezon można także doliczyć dochód za sprzedaż Michała Skórasia. Kwota 7 milionów euro jest wysoka, jednak w poprzednich latach Lech zarobił więcej na sprzedaży swoich zawodników.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Źródło: Ile Lech Poznań zarobił w tym sezonie? Kwota robi wrażenie!