Jacek Jaśkowiak i Krystyna Janda na Wolnym Dziedzińcu

i

Autor: facebook.com / Jacek Jaśkowiak

Jacek Jaśkowiak broni zaszczepionych artystów: "Naród powinien dbać o swoje elity"

2021-01-04 12:27

Prezydent Poznania staje w obronie artystów po wybuchu afery szczepionkowej. Po tym, jak kilkanaście sławnych osób zostało zaszczepionych na koronawirusa poza kolejnością, Jacek Jaśkowiak w kontrowersyjnym wpisie na facebooku podkreślił, że naród powinien dbać o swoje elity.

"Naród powinien dbać o swoje elity" - podkreślił w kontrowersyjnym wpisie na swoim oficjalnym profilu na facebooku Jacek Jaśkowiak i dodał, że gdyby to od niego zależało - w pierwszej kolejności zaszczepiłby honorowych obywateli miasta. Publikację zalała fala komentarzy.

Nie ma równych i równiejszych. Prezydent nie powinien wyróżniać żadnych osób. Szczepionka to nie zabawa i nie nagradzanie ludzi, a ratowanie życia. Każdy ma prawo do pomyłek, być może prezydent napisał to pochopnie. Należałoby za to przeprosić poznaniaków - mówi Halina Owsianna, radna Wspólnego Poznania.

Prezydent podał konkretne nazwiska osób, które - jego zdaniem - powinny zostać zaszczepione jako pierwsze. To były prezydent stolicy Wielkopolski, Andrzej Wituski oraz założycielka i dyrygentka orkiestry kameralnej Amadeus, Agnieszka Duczmal.

Zgadzam się, że artyści są ważną grupą. Wielu - również tych, których ta sprawa teraz dotyczy - cenię, szanuję i lubię. Natomiast uważam, że ci wszyscy artyści mogliby jeszcze poczekać te dwa czy trzy tygodnie - tak jak wszyscy inni, a w tym czasie prowadzić akcję promującą te szczepienia.

Mówi przewodniczący rady miasta, radny Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Ganowicz, który jest zaskoczony - jego zdaniem - pochopnym wpisem prezydenta Poznania.

Ile wiesz o polskim Youtube?

Pytanie 1 z 13
W Szczecinie został nagrany słynny film z hasłem: Ale urwał! Co było dalej?
Kaktusy Pana Mieczysława potrzebują ciepła