Kierowcy, kolejne zmiany w organizacji ruchu na Wildzie!

2021-09-27 16:40 Wojciech Łuczak
Kierowcy, kolejne zmiany w organizacji ruchu na Wildzie!
Autor: PIM Poznań

Na Wierzbięcicach tramwaje już kursują, ale rozpoczął się kolejny etap inwestycji, która ruszyła w zeszłym roku.

Teraz prace prowadzone są na węźle rozjazdowym na ulicy Górna Wilda, w rejonie ulic Wierzbięcice i 28 czerwca. Kierowcy będą musieli jeździć objazdami.

Objazd dla nadjeżdżających od strony centrum to ulice Dolna Wilda i Czajcza. Natomiast kierowcy jadący w przeciwną stronę powinni korzystać z objazdu wyznaczonego ulicami Przemysłową i Spychalskiego.

Mówi Paulina Nowicka z Poznańskich Inwestycji Miejskich. Przejazd z Wierzbięcic w ulicę 28 Czerwca będzie możliwy tylko dla jadących od centrum miasta. Po zakończeniu robót przy węźle rozjazdowym rozpoczną się pracę na ulicy 28 czerwca.

Pierwsze prace na ulicy 28 czerwca są już prowadzone. Na razie nie wymagają one wyłączenia ruchu tramwajowego, jednak prowadzenie wszystkich zaplanowanych prac na tej ulicy będzie wymagało wyłączenia komunikacji tramwajowej jak i też ruchu samochodowego na tym odcinku.

Metamorfozę przejdzie wtedy odcinek od Wierzbięcic do skrzyżowania z ulicami Krzyżową i Kilińskiego. Koniec wszystkich robót w tym rejonie zaplanowano na wiosnę 2022 roku.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Źródło: Kierowcy, kolejne zmiany w organizacji ruchu na Wildzie!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany