Kolęda 2022. Czy będą wizyty duszpasterskie?

i

Autor: Diabetes/cc0/wikipedia Kolęda 2022. Czy będą wizyty duszpasterskie?

Kolędy odwołane. Powodem szalejąca pandemia!

2021-12-15 14:28

W Archidiecezji Poznańskiej kolejny raz nie odbędzie się kolęda w tradycyjnej formie. Kolędy 2021 zostały odwołane z powodu pandemii. W zamian, odbywać się będą wieczorne msze św. dla zaproszonych parafian.

Decyzja o odwołaniu kolędy w 2021 została podjęta przez Archidiecezję Poznańską w związku z sytuacją pandemiczną w kraju. 

- Podczas Mszy św. należy wygłosić okolicznościową homilię oraz odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza chorymi, jak również poświęcić wodę, którą wierni zabiorą do domów. Po liturgii należy poprowadzić kolędowanie oraz pogadankę, poruszającą także bieżące kwestie parafialne. Wskazane jest też rozdanie modlitwy do odmówienia w domach oraz książeczki kolędowej - czytamy w komunikacie. 

Po liturgii należy poprowadzić kolędowanie oraz pogadankę, poruszającą także bieżące kwestie parafialne. Wskazane jest też rozdanie modlitwy do odmówienia w domach oraz książeczki kolędowej

Archidiecezja zachęca także wiernych do celebrowania "liturgii rodzinnej" po powrocie do domu i pokropienia mieszkań wodą święconą, otrzymaną w trakcie mszy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ, To był dziwny tydzień

Pytanie 1 z 10
Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk na antenie RMF FM przekonywał, że ma zdjęcia przedstawiające pół kilo chleba za niezwykle niską cenę. Ile kosztował ten bochenek?
Źródło: Kolędy odwołane. Powodem szalejąca pandemia!