Autobus/ zdj. poglądowe

i

Autor: MPK Poznań

Kolejne platformy przystankowe w Poznaniu! Gdzie się pojawią?

2020-12-02 13:25

Pięć nowych platform przystankowych zostanie utworzonych na peryferiach miasta. Zwiększą komfort korzystania z komunikacji miejskiej i poprawią bezpieczeństwo pasażerów.

Nowe platformy przystankowe pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni na pięciu przystankach w peryferyjnych częściach Poznania: Morasko Kościół (zarówno po zachodniej jak i po wschodniej stronie ulicy), Porzeczkowa - przy ul. Szczepankowo, Spławska - przy ul. Ostrowska oraz Wietrzna - przy ul. Morasko.

Mieszkańcy zyskają przyjazne miejsce oczekiwania na przyjazd autobusu. Platformy przystankowe będą miały długość 20 metrów, zostaną wyniesione na wysokość 18 centymetrów powyżej krawędzi jezdni, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pojazdu przede wszystkim osobom starszym, z niepełnosprawnościami oraz opiekunom z dziećmi w wózkach. Z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku przewidziano montaż faktur ostrzegawczych oraz naprowadzających (kierunkowych) - podaje MPK Poznań.

To jednak nie wszystkie zmiany jakie czekają na uczestników komunikacji miejskiej. W pobliżu przystanków pojawi się też mała architektura: kosze na śmieci, czy stojaki na rowery. Na przystankach zamontowane zostaną również wiaty.

Posłuchaj, na czym polega endoskopowa operacja zatok przynosowych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Najbardziej niezawodne auta | ESKA XD - Prosto z salonu #11