Przy przebudowywanym rondzie Rataje zmieni się organizacja ruchu

i

Autor: PIM Przy przebudowywanym rondzie Rataje zmieni się organizacja ruchu

Kolejne zmiany w organizacji ruchu przy rondzie Rataje

2021-09-08 7:55

Trwa przebudowa ronda Rataje. W najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu przy tej inwestycji. Jak będzie wyglądać tutaj ruch? Z jakimi zmianami muszą liczyć się kierowcy?

Od środy (8 września) do ronda Rataje będzie można już dojechać wszystkimi pasami ul. Zamenhofa. Oznacza to, że zasadnicze roboty na tej ulicy, związane z przebudową jezdni, już się zakończyły. Od czwartku (9 września) do dyspozycji kierowców będzie również dodatkowy pas na tarczy ronda do skrętu w prawo, z ul. Jana Pawła IIw ul. B. Krzywoustego. Obecnie wykonawca będzie koncentrował się na pracach zaplanowanych na tarczy ronda oraz na odcinku ul. Krzywoustego między mostem Królowej Jadwigi a rondem.

Intensyfikacja prac na torowisku i jezdniach tego odcinka ulicy spowoduje wprowadzenie w środę zmian w organizacji ruchu, które będą obowiązywały około miesiąca. Na jezdni południowej (w kierunku ronda) pojazdy będą miały do dyspozycji jeden pas ruchu, aż do samej tarczy ronda. Z tego pasa będzie można skręcić we wszystkich kierunkach. Z uwagi na znaczne utrudnienia na dojeździe do ronda od strony mostu Królowej Jadwigi, prosimy o korzystanie z alternatywnych tras.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Kolejne zmiany w organizacji ruchu przy rondzie Rataje