Tak ma wyglądać ulica Dolna Głogowska

i

Autor: Poznan.pl

Kończą się konsultacje społeczne koncepcji Dolnej Głogowskiej

2021-07-08 8:43

Jeszcze tylko do 8 lipca można wiząć udział w konsultacjach społecznych koncepcji Dolnej Głogowskiej. Ma ta powstać jednojezdniowa ulicy z miejscem pod budowę przedłużenia linii Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, chodnikiem i drogą rowerową. Opiniowanie prowadzone jest w formule geodyskusji.

Z koncepcją budowy Dolnej Głogowskiej można zapoznać się na stronie dolna-glogowska.geodyskusja.pl Została ona zilustrowana na zamieszczonym pod tym adresem planie sytuacyjnym. Podzielono go na trzy obszary. Kliknięcie na wybrany obszar otwiera szczegółowy opis projektowanych zmian i umożliwia napisanie komentarza. Zachęcamy do podzielenia się Państwa opiniami. Wszystkie zgłoszone uwagi i propozycje zmian zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności i możliwości wdrożenia na kolejnym etapie prac nad projektem Dolnej Głogowskiej.

Dodatkowe informacje na temat konsultowanej koncepcji są również dostępne na stronie ZDM w zakładce Konsultacje społeczne.

Konsultacje społeczne trwają do 8 lipca. Ich podsumowanie zostanie opublikowane na stronie internetowej ZDM w ciągu miesiąca od ich zakończenia. 

Projektowana ulica miałaby połączyć ul. Hetmańską z ul. Głogowską, prowadząc od skrzyżowania tej pierwszej z ul. Kolejową w rejon skrzyżowania torowisk tramwajowych w sąsiedztwie ul. Zachodniej, czyli do miejsca, w którym tramwaje zjeżdżają z ul. Głogowskiej na trasę PST. Drogę zlokalizowano po zachodniej stronie torów kolejowych. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kończą się konsultacje społeczne koncepcji Dolnej Głogowskiej