Od początku lutego, w związku ze zmianą przepisów dot niedziel handlowych, zmieniła się również komunikacja w ten dzień tygodnia

i

Autor: ZTM Poznań Od początku lutego, w związku ze zmianą przepisów dot niedziel handlowych, zmieniła się również komunikacja w ten dzień tygodnia

Koniec z otwartymi sklepami w niedziele. To także zmiany w komunikacji!

2022-02-10 11:52

W związku ze zmianą przepisów dotyczących wielkopowierzchniowych sklepów w galeriach handlowych, od niedzieli (6 lutego) kursowanie autobusów na liniach obsługujących centra handlowe odbywa się według rozkładów jazdy dla niedziel i świąt.

Od 1 lutego 2022 r. weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o  ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. W niedziele niehandlowe otwarte będą mogły być tylko sklepy, które na działalności pocztowej notują co najmniej 40 proc. miesięcznego przychodu ze sprzedaży detalicznej.

W związku z powyższym autobusy na liniach nr 180, 611, 703, 705 i 707 nie będą dojeżdżać do przystanku - Sycowska Centrum Handlowe. Autobus nr 184 nie będzie obsługiwać przystanku Szwajcarska Centrum Handlowe, a nr 193 przystanku Jasna. Autobusy linii nr 811, 812, 813 nie będą wykonywać wjazdów na przystanek Swadzim/Auchan.

Jednocześnie, w celu zapewnienia dojazdu od pracy pracownikom z rejonu ulicy Sycowskiej, kursy na linii nr 180 w niedziele i święta o godz. 5:35 oraz 14:05 z pętli Górczyn PKM wydłużone zostaną do przystanku Sycowska Centrum Handlowe (powrót o godz. 5:55 oraz 14:40).

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Koniec z otwartymi sklepami w niedziele. To także zmiany w komunikacji!