Kontrole policyjnym dronem: W kilka godzin ponad 60 wykroczeń!

Kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego / Poznań
Autor: KMP Poznań Kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego / Poznań

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu od jakiegoś czasu dysponuje nowoczesnym sprzętem, który pomaga w walce z kierowcami łamiącymi przepisy ruchu drogowego. Mowa o dronie, z którego funkcjonariusze korzystają bardzo chętnie. Ostatnie kontrole ujawniły ponad 60 wykroczeń. Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

Wielkopolska policja już jakiś czas temu informowała, że dysponuje dronem, którego będzie używała do ujawniania przewinień w ruchu drogowym. I faktycznie, funkcjonariusze nie rzucali słów na wiatr. 

Kilkakrotnie chwalili się już, że chętnie wykorzystują sprzęt. nie tylko w Poznaniu, ale też w innych miastach w województwie. Ostatnio jednak przeprowadzili kontrole w stolicy regionu. Okazuje się, że kierowcy z Poznania nie zawsze są zdyscyplinowani i często łamią przepisy. 

Lot nad rondem w Nowej Soli

Policjanci w czwartek wylecieli swoim sprzętem. Byli między innymi na ulicy Hetmańskiej oraz w centrum miasta, na Solnej. 

Tym razem trochę nietypowo. Pod czujnym okiem policyjnego drona sprawdzaliśmy, jak kierowcy przestrzegają przepisów. Mieliśmy pełne ręce roboty. Kilka godzin służby i 62 ujawnione wykroczenia… 

piszą mundurowi na swoim facebookowym profilu i na dowód załączają wideo, na którym widać kierowców łamiących przepisy. Zobaczcie sami: 

QUIZ - Auta gwiazd. Wiesz, czym jeżdżą celebryci?

Pytanie 1 z 10
To zdecydowanie ulubiona marka Cezarego Pazury. Mowa o...
Źródło: Kontrole policyjnym dronem: W kilka godzin ponad 60 wykroczeń!
Nasi Partnerzy polecają