9 zarzutów za kradzieże perfum

i

Autor: Wielkopolska Policja 9 zarzutów za kradzieże perfum

Kradł markowe perfumy. Może iść za to do więzienia na dziewięć lat

2021-06-29 10:46

Dziewięcioma zarzutami zakończyła się przestępcza działalność mężczyzny, który został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji Poznań - Północ. Podejrzany ukradł markowe perfumy warte blisko 12 tysięcy złotych. Za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

Od kilku miesięcy policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Północ otrzymywali zgłoszenia od właścicieli drogerii mieszczących się na terenie galerii handlowych o kradzieżach kosmetyków. Ostatnie takie zawiadomienie mundurowi przyjęli 22 czerwca br.

Funkcjonariusze zajęli się każdą z tych spraw i ustalili, że sporą część tych przestępstw dokonuje jeden i ten sam mężczyzna. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek osoby, mającej związek z tymi zdarzeniami. W sprawę zaangażowali się również pracownicy sklepu, którzy byli pomocni w ustaleniu sprawcy. Okazało się, że przestępca działał zawsze w ten sam sposób. Wchodził do sklepu, wybierał drogie, markowe perfumy znajdujące się na regale najbliżej wyjścia, zabierał je z półki, po czym szybko wybiegał z galerii.

Sedno Sprawy 29-06-2021

W miniony czwartek, 24 czerwca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji na Północy, w trakcie pełnionej służby w rejonie ulicy Drużbickiego w Poznaniu rozpoznali poszukiwanego mężczyznę.

28-latek został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej jednostki. Śledczy zgromadzili przeciwko niemu materiał dowodowy, który był podstawą do przedstawienia 9 zarzutów za kradzieże perfum na łączną kwotę blisko 12 tysięcy złotych.   

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Kradł markowe perfumy. Może iść za to do więzienia na dziewięć lat