policja - sygnały

i

Autor: Fleimax/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Kradł ze sklepu towary. Wpadł... przy okazji 44 kradzieży

2022-02-22 12:39

Policjanci z Tarnowa Podgórnego zatrzymali mężczyznę za kradzież sklepową. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że podobnych czynów na swoim koncie ma znacznie więcej. Mężczyzna usłyszał już zarzut, który zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.

Pod koniec stycznia policjanci z Tarnowa Podgórnego otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży, która miała miejsce na terenie sklepu w Rokietnicy. Złodziej zabrał towar o wartości 200 złotych i chciał opuścić linię kas, nie płacąc za niego. 

Funkcjonariusze wylegitymowali sprawcę, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karny, aż 43 razy za podobne wykroczenia. W związku z tym, że 56-latek po raz kolejny dopuścił się kradzieży w krótkim odstępie czasu policjanci zgodnie z przepisami postawili mężczyźnie zarzut przestępstwa kradzieży. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat więzienia. 

Ponadto funkcjonariusze przypominają, że w przypadku kradzieży podstawowym i zasadniczym kryterium jest wartość przedmiotu. Jeśli przedmiot zabory mienia jest wart mniej niż 500 zł – kradzież jest czynem regulowanym przez Kodeks Wykroczeń, jeśli natomiast wartość rzeczy przekracza 500 zł – czyn jest stypizowany, jako przestępstwo na podstawie Kodeksu Karnego. 

Warto jednak pamiętać, że jeśli sprawca dokona w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, może odpowiadać, jak za przestępstwo, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kradł ze sklepu towary. Wpadł... przy okazji 44 kradzieży