Lotnisko Ławica w Poznaniu

i

Autor: Ewa Stefanowicz

Ławica: bagaż bez opieki na lotnisku postawił na nogi służby!

2022-02-08 10:10

Po raz kolejny na Ławicy mieliśmy do czynienia z pozostawionym bagażem. Na lotnisku taka sytuacja jest niedopuszczalna i postawiła na nogi służby. Za pozostawienie bez nadzoru bagażu mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy otrzymali informację, iż w hali przylotów, znajduje się pozostawiony bez nadzoru bagaż. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych natychmiast ocenili sytuację i rozpytali przebywające w pobliżu osoby. Bagaż sprawdził także pies służbowy. Na podstawie nagrań z monitoringu ustalono, że bagaż pozostawiła rodzina z dzieckiem. Dodatkowo bagaż został sprawdzony za pomocą stacjonarnego urządzenia rentgenowskiego i w rezultacie uznany za bezpieczny. Wewnątrz pozostawionego plecaka znajdowały się rzeczy osobiste. Pół godziny później po plecak zgłosił się jego właściciel – 37-letni obywatel Ukrainy.

Za pozostawienie bez nadzoru bagażu mężczyzna ukarany został mandatem karnym.

Straż Graniczna kolejny raz apeluje do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ławica: bagaż bez opieki na lotnisku postawił na nogi służby!