Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Poznaniu odbędą się pod koniec czerwca!

2021-03-03 14:04 marc
Największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki zawitają do Poznania
Autor: Materiał promocyjny

Znana jest już ostateczna data 97. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, których gospodarzem będzie Poznań. Najlepsze polskie lekkoatletki i lekkoatleci będą rywalizować na zmodernizowanym obiekcie na Golęcinie od 24 do 26 czerwca. Właśnie ruszyła oficjalna strona tej imprezy.

Będzie to pierwsza impreza tej rangi w Poznaniu od 2007 roku. Lekkoatletyka na wysokim poziomie gości w Poznaniu od 2019 roku dzięki mityngowi Poznań Athletics Grand Prix organizowanemu przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W imprezie startowały takie gwiazdy jak Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Wojciech Nowicki, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow czy Paweł Wojciechowski.

Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił Poznań jako gospodarza mistrzostw seniorów we wrześniu ubiegłego roku, przy okazji odbywającego się mityngu lekkoatletycznego.

- To fantastyczna wiadomość dla wszystkich poznańskich kibiców lekkiej atletyki. Przez ostatnie dwa lata Miasto Poznań bardzo mocno inwestowało w kompleks lekkoatletyczny na Golęcinie. Zmodernizowaliśmy stadion, zbudowaliśmy nowe boisko rozgrzewkowe. Cieszę się, że PZLA docenił nasze wysiłki i powierzył nam organizację Mistrzostw Polski - mówi wówczas Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

MATURA 2021 Lublin: Maturzyści w reżimie pisali próbne matury

Na uruchomionej stronie internetowej będzie można znaleźć najświeższe informacje dotyczące mistrzostw, listę zawodników oraz program. Możliwość zakupu biletów zostanie udostępniona w maju 2021 r.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl