Leśnicy we współpracy z innymi służbami na bieżąco usuwają powalone i połamane drzewa

i

Autor: Poznan.pl Leśnicy we współpracy z innymi służbami na bieżąco usuwają powalone i połamane drzewa

Lepiej odłożyć spacery po lasach i parkach!

2022-02-22 7:40

Trwa usuwanie szkód po silnym wietrze, jaki w weekend przeszedł przez miasto. Zakład Lasów Poznańskich apeluje, aby odłożyć spacery wśród drzew na inny termin. Ostrożność należy zachować także w parkach. Nowe Zoo do wtorku pozostanie zamknięte.

Leśnicy we współpracy z innymi służbami na bieżąco usuwają powalone i połamane drzewa. Wszystko po to, by udrożnić drogi i zapewnić bezpieczeństwo. Uszkodzeniom uległy m.in. elementy Poznawczych szlaków rekreacyjno-turystycznych Leśnictwa Antoninek - ścieżka w koronach drzew oraz ścieżka przez teren bagienny, które zostały wyłączone z użytkowania do czasu ich naprawy.

- W związku z szkodami które wystąpiły po wichurze w lasach komunalnych miasta Poznania apelujemy o ostrożność i rozsądek. Odłóżmy spacery na inny termin i stosujmy się do alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - apeluje Zakład Lasów Poznańskich. 

Ostrożność należy zachować także w poznańskich parkach. Obecni są tam inspektorzy Zarządu Zieleni Miejskiej. Trwa szacowanie szkód. 

Ogrom zniszczeń silny wiatr przyniósł także w poznańskim zoo. Połamane drzewa, uszkodzone płoty i ogrodzenia - w tym świeżo remontowane i budowane - to bilans strat. Obecnie trwa porządkowanie terenu. Na szczęście nie ucierpiało żadne zwierze. Ogród zoologiczny pozostanie zamknięty do wtorku włącznie. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Lepiej odłożyć spacery po lasach i parkach!