MAGICZNY LAS powstanie w pobliżu centrum Poznania! “Takiej atrakcji jeszcze nie było”

2021-04-09 17:21 DR
Magiczny las
Autor: materiały prasowe Magiczny las

Takiej atrakcji w Poznaniu jeszcze nie było. Musimy wprawdzie na nią poczekać aż do początku listopada, ale warto, bo Ogród Dendrologiczny UPP rozbłyśnie jak nigdy wcześniej. Powstanie w nim pełen atrakcji "Magiczny Las", malowany iluminacjami, nastrojową muzyką i niesamowitymi botanicznymi opowieściami - nierzadko z dreszczykiem! Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Parki Iluminacji to coraz popularniejszy na świecie format zimowej atrakcji, w szczególności chętnie organizowany w ogrodach botanicznych i dendrologicznych, które z naturalnych przyczyn zwykle zamykane są na zimę.

Tego typu atrakcje od lat organizowane są w wielu amerykańskich ogrodach botanicznych. W Europie od lat można było oglądać świetlne iluminacje  w ogrodach botanicznych Berlina czy Edynburga. W Polsce od kilku lat ogromną popularnością cieszą się Królewskie Ogrody Światła w Wilanowie

mówi Krzysztof Sachs z wrocławskiej firmy Topacz Investments, która zorganizowała w 2020 roku z ogromnym sukcesem Park Iluminacji na Zamku Topacz pod Wrocławiem.

W kolejnym sezonie postanowiła zorganizować podobne przedsięwzięcie w Poznaniu, a na lokalizację wybrała przepiękny Ogród Dendrologiczny należący właśnie do Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

"Magiczny Las", który powstanie w Ogrodzie Dendrologicznym UPP, to unikalny kompleks  iluminacji, zapewniający ponad kilometrowy spacer w magicznej atmosferze wykreowanej przez przeróżne efekty świetlne, muzyczne i dźwiękowe.

To będzie połączenie atrakcyjnej rozrywki z edukacją. Park będzie oferował kilka warstw narracyjnych od  bajkowych, leśnych przygód oferowanych najmłodszym, poprzez magiczny leśny klimat atrakcyjny dla odbiorców w każdym wieku, po edukacyjny przekaz dotyczący drzew, roślin i zwierząt

opowiada dr inż. Ewa Jerzak, zastępca kierownika Ogrodu Dendrologicznego UPP. 

Atrakcje iluminacyjne uzupełnione będą o dodatkowe aktywności, jak choćby nocne strzelanie z łuku przygotowane przez sekcję łuczniczą Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a do tego zapewnione będą smaczne, zimowe posiłki i gorące napoje.

W tej chwili trwa etap projektowania iluminacji, ale już dziś możemy zdradzić, że „Magiczny Las” w Ogrodzie Dendrologicznym to będzie ponad 100 dni unikalnej atrakcji na świeżym powietrzu, blisko 2000 metrów iluminowanych spacerowych ścieżek, kilkadziesiąt ledowych rzeźb (nie mylić z lodowymi ), kilkaset tysięcy energooszczędnych punktów świetlnych, nieograniczona ilość wrażeń

informuje Uniwersytet Przyrodniczy. 

Wstęp będzie biletowany. Iluminacje będzie można zwiedzać indywidualnie i przejście całej trasy zajmie co najmniej godzinę, ale biorąc pod uwagę wszystkie przygotowane atrakcje można będzie w Ogrodzie Dendrologicznym UPP spędzić nawet 2-3 godziny nie nudząc się. Godziny otwarcia wieczorne (po zmierzchu), prawdopodobnie od 16.00 do 21.00 (w listopadzie i lutym prawdopodobnie od 17.00 do 21.00).

QUIZ. Krzysztof Krawczyk i jego piosenki. To możliwe, że znasz wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Którą z poniższych piosenek śpiewał K. Krawczyk razem z zespołem Trubadurzy, którego był współzałożycielem
Źródło: MAGICZNY LAS powstanie w pobliżu centrum Poznania! “Takiej atrakcji jeszcze nie było”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany