Ostrów Wlkp. - Ostrowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 2 kg amfetaminy

i

Autor: Wielkopolska Policja Ostrów Wlkp. - Ostrowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 2 kg amfetaminy

Miał 2 kilogramy amfetaminy. 30-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia

2021-11-08 10:52

Blisko 2 kg amfetaminy przejęli policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Do aresztu trafił 30-latek z powiatu ostrowskiego. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z ostrowskiej komendy ustalili, że mieszkający w jednej z miejscowości na terenie powiatu ostrowskiego 30-letni mężczyzna, może posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci podjęli działania aby jak najszybciej go zatrzymać. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany na terenie swojej posesji.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim prawie 2 kg amfetaminy. W trakcie działań podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci zabezpieczyli niewielką ilość marihuany. Okazało się też, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone  substancje trafiły do laboratorium.

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie 30-latkowi zarzutu posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Źródło: Miał 2 kilogramy amfetaminy. 30-latkowi grozi nawet 10 lat więzienia