Śląska drogówka

i

Autor: slaska.policja.pl

Wielkopolska

Miał trzy promile i jechał na motorowerze. Potem chował się przed policją

2023-07-30 11:42

Miał blisko 3 promile, ale nawet w takim stanie próbował kierować motorowerem i przewieźć nim pasażerkę. Spostrzegawczość i reakcja innych osób doprowadziły do zatrzymania skrajnie nieodpowiedzialnego 41-letniego mężczyzny, który za swoje zachowanie poniesie konsekwencje i prawne i finansowe.

We wtorek, dyżurny jarocińskiej komendy poinformowany został o uniemożliwieniu dalszego kierowania motorowerem nietrzeźwemu kierowcy w Witaszycach na ul. Kolejowej. Gdy na miejsce dojechali policjanci, zastali tam kobietę, która uniemożliwił dalszą jazdę 41-latkowi z gminy Jarocin i wskazała niechlubnego bohatera tego zdarzenia.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna został zauważony jak jechał motorowerem wraz z pasażerką. Kierujący miał jednak problem zapanować nad swoim pojazdem i w pewnym momencie doprowadził do wywrócenia się motoroweru. Zarówno mężczyzna jak i jadąca z nim kobieta upadli na ziemię. Obserwująca zdarzenia kobieta zauważyła, że mężczyzna po podniesieniu się miał problem utrzymać się w pozycji stojącej. Gdy mężczyzna kolejny raz próbował odjechać z miejsca, kobieta natychmiast podeszła do niego i uniemożliwił kierowcy dalsza jazdę wyjmując przy tym kluczyki ze stacyjki pojazdu.

Kierowca, który chcąc uniknąć konfrontacji z mundurowymi i schował się przed nimi w pobliskim budynku, chwilę później został przez nich zatrzymany. Policjanci przeprowadzili badanie jego stanu trzeźwości. Wykazało ono, że właściciel motoroweru kierował nim mając w swoim organizmie 2,94 promila alkoholu. Jego nieodpowiedzialna podroż zakończyła się zarzutami kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Czeka go jeszcze rozprawa sądowa. Zgodnie z prawem grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto za jazdę na „podwójnym gazie” sąd może orzec wobec niego także wysokie świadczenie finansowe. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Miał trzy promile i jechał na motorowerze. Potem chował się przed policją