Miasto chce pomóc potrzebującym i restauratorom! Rusza akcja “Zgotujmy razem trochę dobra”

2020-12-10 17:00 DR
Restauracja
Autor: Free-Photos/CC0/pixabay.com

Poznań wesprze osoby w potrzebie, pomagając przy tym lokalnym restauracjom dotkniętym kryzysem. Trwa nabór lokali gastronomicznych do akcji "Zgotujmy razem trochę dobra", która odbędzie się już 30 grudnia. Restauratorzy, którzy chcieliby się przyłączyć do akcji mogą się jeszcze zgłaszać. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Święta to czas pomagania - ale by zainspirować do pomocy innym nie tylko od święta i dobrze zakończyć ten mijający rok, miasto połączy siły z lokalnymi restauratorami. Wszystko po to, by wesprzeć ciepłym posiłkiem osoby potrzebujące oraz w kryzysie bezdomności i by pomóc zaangażowanym w wydarzenie restauracjom. Każdy z wybranych na podstawie zgłoszeń lokali, który w ramach akcji przygotuje 25 posiłków dla potrzebujących, otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. 

W ten sposób akcja będzie miała podwójną siłę. Skorzystają z niej nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale także lokalne restauracje, które teraz bardzo potrzebują wsparcia

mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Sprawdź, jak działa program Domowa Opieka Medyczna

Restauratorzy mogą zgłaszać swoje lokale między 10 a 13 grudnia poprzez formularz na stronie www.zgotujmydobro.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń organizatorzy wybiorą 20 miejsc, które zostaną zaproszone do udziału w akcji odbywającej się 30 grudnia 2020.

Źródło: Miasto chce pomóc potrzebującym i restauratorom! Rusza akcja “Zgotujmy razem trochę dobra”
Nasi Partnerzy polecają